niedziela, 27 lipca 2014

Konkurs - edycja I

Konkurs – „Studium w szkarłacie”

Wakacje trwają w najlepsze. Jak radzicie sobie z wysokimi temperaturami? Mnie w przetrwaniu upałów pomaga kojący powiew przewracanych stron. Przecież nie ma nic lepszego niż ciekawa książka połączona z letnim wypoczynkiem. ;) Jeżeli macie ten sam sposób i przeczytaliście już praktycznie wszystko (może z wyjątkiem encyklopedii i książki telefonicznej), nie musicie się dłużej martwić! ;) Zajrzycie tylko na „Pęd do kultury”!

 Lato i dobry kryminał stanowią idealne połączenie. Z pewnością są nim dzieła sir Arthura Conana Doyle’a. Co powiedzielibyście na szansę spotkania z Sherlockiem Holmesem?

Uwaga, uwaga! Panie i panowie, konkurs z „Pędem do kultury” czas zacząć!

Słów kilka o organizacji:

1.      Nagrodą jest „Studium w szkarłacie” sir Arthura Conana Doyle’a.
2.      Konkurs organizuje „Pęd do kultury”.
3.      Mogą brać w nim udział wszyscy zainteresowani, którzy dołączą do obserwatorów blogu.
4.      Miło będzie, jeżeli podzielicie się informacją o konkursie, nie jest to jednak konieczne.
5.      Żeby wziąć udział w konkursie, należy odpowiedzieć poprawnie na pięć prostych pytań i mieć szczęście w losowaniu.
6.      Odpowiedzi proszę wysyłać na adres: peddokultury@gmail.com, w treści umieszczając dodatkową informację o nicku, pod jakim obserwujecie „Pęd do kultury”.
7.      Konkurs trwa od 27.07 do 10.08, do północy.
8.      Losowanie odbędzie się 11.08, wyniki umieszczę w komentarzu, a zwycięzcę poinformuję e-mailowo.

Pytania konkursowe:

1.      O autorze: W jakim mieście urodził się twórca Sherlocka Holmesa?
2.      Książkowe I: Doktor Watson wrócił z pewnej wojny. Jakiej?
3.      Książkowe II: Gdzie zamieszkiwała para głównych bohaterów? Proszę podać dokładny adres.
4.      Tematyczne: BBC One wyemitowało serial, będący nowoczesną interpretacją przygód detektywa. Kto wcielił się w postać Holmesa?
5.      Blogowe: Tym razem niezwiązane z nagrodą. ;) W jednej z recenzji pojawia się porównanie twórczości autora do dzieł Hemingwaya. W której?

Pytania proste, żeby nie tracić czasu w wakacje na poszukiwanie odpowiedzi!
Powodzenia. Książka już czeka na szczęśliwca!

5 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Zapraszam! Książka leży i cierpliwie czeka na szczęśliwca. :)

   Usuń
 2. Ja uwielbiam Sherlocka. W konkursie udziału nie wezmę, bo mam wszystkie tomy na swojej półce, więc dam szansę innym :) Ale pytania, przynajmniej dla mnie, proste :) Mam bzika na punkcie serialowej wersji Sherlocka, znam dokładnie wszystkie szczegóły, łącznie z tym, na którą nogę kulał John, czy jaki numer buta nosi Sherlock ;P Taaaak, muszę się leczyć :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ależ stąd, taką manią trzeba wręcz zarażać. :) Podziwiam wiedzę na temat Sherlocka, po znajomości takich szczegółów można poznać prawdziwego fana. W takim razie zachęcam do polecania konkursu. Niech inni odkryją cudownego detektywa! :)

   Usuń
 3. Trzymam się regulaminu (autorowi nie wypada nie przestrzegać zasad) i zdążyłem z wynikami na czas. Już są, zapraszam do odpowiedniego posta! :)

  OdpowiedzUsuń

Nie wstydź się, podziel się opinią! :)